Overzicht van de processen van het Performance & Learning Plan ...
Overzicht van de processen van het Performance & Learning Plan ...
Overzicht van de processen van het Performance & Learning Plan ...
Create successful ePaper yourself
Turn your PDF publications into a flip-book with our unique Google optimized e-Paper software.
<strong>Overzicht</strong> <strong>van</strong> <strong>de</strong> <strong>processen</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> <strong>Performance</strong> & <strong>Learning</strong> <strong>Plan</strong><br />
en <strong>de</strong> jaarlijkse prestatie-evaluatie:<br />
handleiding voor me<strong>de</strong>werkers<br />
De <strong>processen</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> <strong>Performance</strong> & <strong>Learning</strong> <strong>Plan</strong> (PLP) en <strong>de</strong><br />
jaarlijkse prestatie-evaluatie (YEP) vormen samen <strong>de</strong> cyclus voor<br />
prestatiebeheer <strong>van</strong> PPG. Hieron<strong>de</strong>r volgt een aantal essentiële punten<br />
met betrekking tot <strong>de</strong> voor<strong>de</strong>len <strong>van</strong> <strong>de</strong>ze belangrijke <strong>processen</strong>:<br />
Algemene doelstellingen<br />
<strong>van</strong> PLP:<br />
Afstemming op doelstellingen<br />
Betere prestaties<br />
Betere resultaten<br />
Coaching en feedback<br />
Opleiding en<br />
loopbaanontwikkeling<br />
Algemene doelstellingen<br />
<strong>van</strong> YEP:<br />
Een cultuur <strong>van</strong><br />
topprestaties bevor<strong>de</strong>ren<br />
Consistentie verkrijgen bij<br />
<strong>het</strong> beoor<strong>de</strong>len en belonen<br />
<strong>van</strong> prestaties<br />
Me<strong>de</strong>werkers vooraf<br />
informeren over hoe<br />
prestaties wor<strong>de</strong>n<br />
beoor<strong>de</strong>eld<br />
Me<strong>de</strong>werkers dui<strong>de</strong>lijke<br />
informatie verstrekken over<br />
<strong>de</strong> jaarlijkse prestatieevaluatie<br />
<strong>Performance</strong> & <strong>Learning</strong> is <strong>het</strong> proces <strong>van</strong> lei<strong>de</strong>rschap en coaching dat:<br />
1. Waarborgt dat ie<strong>de</strong>r individu <strong>de</strong> bedrijfsdoelstellingen begrijpt die<br />
hij of zij wordt veron<strong>de</strong>rsteld te realiseren.<br />
2. De kennis en vaardighe<strong>de</strong>n i<strong>de</strong>ntificeert die nodig zijn om <strong>de</strong><br />
doelstellingen te realiseren en <strong>de</strong>ze beschikbaar stelt aan elk<br />
individu.<br />
3. Zorgt voor feedback en on<strong>de</strong>rsteuning.<br />
4. Kwaliteitsdialoog stimuleert om een continu leerproces te<br />
promoten ter verbetering <strong>van</strong> prestaties en loopbaanontwikkeling.<br />
5. Me<strong>de</strong>werkers helpt zich te concentreren op <strong>de</strong> "juiste" dingen.<br />
De "juiste" dingen, zijn <strong>de</strong> dingen die <strong>van</strong> cruciaal belang zijn<br />
voor <strong>het</strong> succes <strong>van</strong> <strong>de</strong> bedrijfsstrategie.<br />
Deze handleiding is<br />
ontworpen om me<strong>de</strong>werkers<br />
een overzicht te bie<strong>de</strong>n <strong>van</strong> <strong>de</strong><br />
<strong>processen</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong><br />
<strong>Performance</strong> & <strong>Learning</strong> <strong>Plan</strong><br />
en <strong>de</strong> jaarlijkse prestatiebeoor<strong>de</strong>ling.<br />
Hieron<strong>de</strong>r volgen<br />
koppelingen naar<br />
on<strong>de</strong>rwerpen binnen <strong>de</strong>ze<br />
handleiding.<br />
Inleiding, pagina 1<br />
<strong>Performance</strong> & <strong>Learning</strong>,<br />
pagina 1<br />
Het <strong>Performance</strong> & <strong>Learning</strong><br />
<strong>Plan</strong> en <strong>de</strong> cyclus <strong>van</strong><br />
jaarlijkse prestatie-evaluatie,<br />
pagina 2-3<br />
PLP-on<strong>de</strong>r<strong>de</strong>len<br />
Doelstellingen, pagina 4<br />
Succesfactoren, pagina 5<br />
Ontwikkelingsplan,<br />
pagina 6<br />
Employee Career Profile,<br />
pagina 7<br />
PLP-taken, pagina 7<br />
Evaluatie <strong>van</strong> <strong>de</strong> PLPprocesstroom,<br />
pagina 8-9<br />
De rol <strong>van</strong> <strong>de</strong> coach, pagina 10<br />
Prestatie-evaluatie aan <strong>het</strong><br />
ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar (YEP),<br />
pagina 10<br />
Snelstartgids voor<br />
<strong>Performance</strong> & <strong>Learning</strong> <strong>Plan</strong>,<br />
pagina 11<br />
Definities <strong>van</strong> succesfactoren,<br />
pagina 46<br />
Definities <strong>van</strong><br />
prestatieniveaus<br />
(waar<strong>de</strong>ringen), pagina 48<br />
Verklaren<strong>de</strong> woor<strong>de</strong>nlijst,<br />
pagina 49
Het <strong>Performance</strong> & <strong>Learning</strong> <strong>Plan</strong> en <strong>de</strong> cyclus <strong>van</strong> jaarlijkse prestatie-evaluatie<br />
Het proces <strong>van</strong> <strong>het</strong> <strong>Performance</strong> & <strong>Learning</strong> <strong>Plan</strong> volgt een jaarlijkse cyclus, die <strong>van</strong> start gaat met<br />
een nieuw P&L-plan en vervolgens <strong>het</strong> jaar doorloopt, waarin <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker en coach elkaar dienen<br />
te ontmoeten om alle rele<strong>van</strong>te aspecten <strong>van</strong> <strong>de</strong> functie <strong>van</strong> <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker te bespreken, met <strong>het</strong><br />
PLP <strong>van</strong> <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker als gespreksbasis.<br />
Bij <strong>de</strong> ontwikkeling <strong>van</strong> een nieuw PLP heeft <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker aan <strong>het</strong> begin <strong>van</strong> elk nieuw jaar een<br />
ontmoeting met zijn of haar manager waarbij wordt besproken en verdui<strong>de</strong>lijkt wat er in <strong>het</strong> komen<strong>de</strong><br />
jaar <strong>van</strong> <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker wordt verwacht. Sommigen beginnen al in <strong>de</strong>cember met <strong>het</strong> proces ter<br />
voorbereiding op <strong>het</strong> komen<strong>de</strong> jaar. De me<strong>de</strong>werker stelt een plan op (plannen) door <strong>de</strong><br />
doelstellingen <strong>van</strong> <strong>de</strong> business unit te evalueren en individuele doelstellingen te bepalen die <strong>de</strong><br />
resultaten beschrijven die <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker geduren<strong>de</strong> <strong>het</strong> jaar moet leveren. De me<strong>de</strong>werker<br />
evalueert en selecteert vervolgens succesfactoren die hem of haar zullen helpen <strong>de</strong> doelstellingen te<br />
realiseren. Op basis <strong>van</strong> <strong>de</strong> evaluatie <strong>van</strong> succesfactoren stelt <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker een ontwikkelingsplan<br />
op dat hem of haar moet helpen om te groeien. Door <strong>het</strong> plan te volgen, kan <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker zijn of<br />
haar functie beter uitvoeren (doen). Bovendien werkt <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker zijn of haar Employee Career<br />
2
Profile bij zodat dit als basis fungeert voor <strong>het</strong> bespreken <strong>van</strong> zijn of haar loopbaanvoorkeuren en<br />
ontwikkeling met zijn of haar manager.<br />
De PLP-evaluatie halverwege <strong>het</strong> jaar omvat een evaluatie door me<strong>de</strong>werker en directe supervisor<br />
<strong>van</strong> <strong>de</strong> vor<strong>de</strong>ringen ten opzichte <strong>van</strong> <strong>de</strong> bedrijfsdoelstellingen <strong>van</strong> <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker en eventuele<br />
tussentijdse koerscorrecties. De me<strong>de</strong>werker is dan weer optimaal afgestemd voor <strong>de</strong> rest <strong>van</strong> <strong>het</strong><br />
jaar en <strong>het</strong> doen <strong>van</strong> zijn of haar werk. De me<strong>de</strong>werker werkt zo nodig zijn of haar Employee Career<br />
Profile bij.<br />
De PLP-evaluatie aan <strong>het</strong> ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar omvat <strong>de</strong> vor<strong>de</strong>ringen ten opzichte <strong>van</strong> doelstellingen<br />
en ontwikkelingsplan. De me<strong>de</strong>werker werkt zo nodig zijn of haar Employee Career Profile bij. Deze<br />
laatste ontmoeting stelt me<strong>de</strong>werkers in staat op effectieve wijze met <strong>de</strong> nieuwe cyclus te beginnen.<br />
Het proces <strong>van</strong> prestatie-evaluatie aan <strong>het</strong> ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar begint met <strong>de</strong> beoor<strong>de</strong>ling <strong>van</strong> <strong>de</strong><br />
me<strong>de</strong>werker door <strong>de</strong> directe supervisor met <strong>de</strong> vaststelling <strong>van</strong> een algeheel prestatieniveau<br />
(waar<strong>de</strong>ring), waarbij rekening wordt gehou<strong>de</strong>n met input <strong>van</strong> belangrijke klanten en collega’s. De<br />
functionele manager kan opmerkingen invoeren bij <strong>de</strong> evaluatie. Bijeenkomsten voor <strong>het</strong> vaststellen<br />
<strong>van</strong> <strong>het</strong> prestatieniveau wor<strong>de</strong>n uitgevoerd door <strong>het</strong> management en Human Resources. De<br />
<strong>de</strong>finitieve waar<strong>de</strong>ringen wor<strong>de</strong>n beoor<strong>de</strong>eld en goedgekeurd door <strong>het</strong> senior management en<br />
Human Resources, voordat zij aan <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker wor<strong>de</strong>n verstrekt. De directe supervisor bespreekt<br />
<strong>de</strong> evaluatie met <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker. Dit kan al dan niet tegelijkertijd met <strong>de</strong> PLP-evaluatie aan <strong>het</strong> ein<strong>de</strong><br />
<strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar plaatsvin<strong>de</strong>n. Het verschil in timing wordt veroorzaakt door <strong>de</strong> beloningscyclus.<br />
Me<strong>de</strong>werkers kunnen online toegang krijgen tot <strong>de</strong> uitein<strong>de</strong>lijke evaluatie nadat hun directe<br />
supervisor <strong>het</strong> document heeft vrijgegeven.<br />
Afgeron<strong>de</strong> feedback (RFB) – ook wel 360-gra<strong>de</strong>n feedback genoemd – is bedoeld om <strong>de</strong><br />
professionele ontwikkeling <strong>van</strong> me<strong>de</strong>werkers te helpen bevor<strong>de</strong>ren door vertrouwelijke opmerkingen<br />
en adviezen te verkrijgen <strong>van</strong> managers, collega’s, direct rapporteren<strong>de</strong>, interne en externe klanten<br />
en leveranciers die over kennis uit <strong>de</strong> eerste hand beschikken <strong>van</strong> <strong>de</strong> rele<strong>van</strong>te gedragingen met<br />
betrekking tot <strong>de</strong> succesfactoren. Het wordt dringend geadviseerd dat <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker <strong>de</strong> feedback<br />
met zijn of haar directe supervisor bespreekt zodat <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker hier optimaal profijt uit kan<br />
trekken. Het online RFB-tool is gewoonlijk geopend <strong>van</strong> 1 april t/m 31 <strong>de</strong>cember. U kunt toegang tot<br />
<strong>het</strong> systeem voor afgeron<strong>de</strong> feedback krijgen door naar <strong>het</strong> PPG-intranet te gaan, “Tools/Resources”<br />
te selecteren boven aan <strong>de</strong> startpagina <strong>van</strong> PPG en vervolgens “Career Development” en “Roun<strong>de</strong>d<br />
Feedback” te selecteren.<br />
3
PLP-on<strong>de</strong>r<strong>de</strong>len<br />
Het online PLP bestaat uit <strong>de</strong> volgen<strong>de</strong> on<strong>de</strong>r<strong>de</strong>len: doelstellingen, ontwikkelingsplan, Employee<br />
Career Profile (ECP) en taken (begin <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar, halverwege <strong>het</strong> jaar en ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar). Het<br />
PLP is een “levend document”. Doelstellingen kunnen veran<strong>de</strong>ren als <strong>de</strong> bedrijfsomgeving dit vereist.<br />
De me<strong>de</strong>werker kan doorgaan met <strong>het</strong> herzien <strong>van</strong> zijn of haar doelstellingen, ontwikkelingsplan en<br />
ECP zelfs nadat <strong>de</strong> PLP-taak is ingediend bij <strong>de</strong> directe supervisor. Het online document wordt pas<br />
“bevroren” na <strong>de</strong> einddatum <strong>van</strong> <strong>de</strong> fase voor PLP-evaluatie aan <strong>het</strong> ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar.<br />
Doelstellingen<br />
Doelstellingen zijn <strong>de</strong> resultaten die <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker toezegt te zullen boeken geduren<strong>de</strong> <strong>het</strong> jaar.<br />
Doelstellingen moeten een directe afspiegeling vormen <strong>van</strong> <strong>de</strong> huidige bedrijfs- of af<strong>de</strong>lingsstrategie.<br />
Afstemming om huidige prioriteiten is cruciaal. Doelstellingen moeten SMART zijn: Specifiek,<br />
Meetbaar, Afgesproken, Realistisch en Tijdsgebon<strong>de</strong>n. Deze doelstellingen zijn dynamisch en <strong>de</strong><br />
werkelijke prioriteiten <strong>van</strong> <strong>de</strong> huidige tijdsperio<strong>de</strong> weerspiegelen. Hier volgen enkele voorbeel<strong>de</strong>n <strong>van</strong><br />
SMART-doelstellingen:<br />
Voorbeeld 1:<br />
Titel doel: Uitmunten<strong>de</strong> bedrijfsvoering<br />
Omschrijving: Uitbreidingen <strong>van</strong> <strong>de</strong> software ontwerpen die or<strong>de</strong>rinvoer via internet<br />
mogelijk maken.<br />
Concept <strong>van</strong> voorstel ontwikkelen vóór ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> Q1.<br />
Pilot ontwerpen en implementeren vóór ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> Q2.<br />
Feedback <strong>van</strong> pilot opnemen vóór ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> Q3.<br />
Uitbreidingen implementeren vóór ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> Q4.<br />
Begindatum: 01-01-2013 Einddatum: 31-12-2013<br />
Voorbeeld 2:<br />
Titel doel: Verkoopvolume<br />
Omschrijving: Elk kwartaal 2 nieuwe verkoopleads volgen. Algehele omzet met 10%<br />
verhogen vóór <strong>het</strong> ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar.<br />
Begindatum: 01-01-2013 Einddatum: 31-12-2013<br />
4
Succesfactoren<br />
Succesfactoren <strong>de</strong>finiëren <strong>de</strong> kennis, vaardighe<strong>de</strong>n en gedragingen die belangrijk zijn voor <strong>het</strong><br />
succes <strong>van</strong> PPG en voor <strong>de</strong> persoonlijke prestaties en loopbaanontwikkeling <strong>van</strong> <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker. Zij<br />
fungeren als basis voor ontwikkelingsplannen.<br />
In <strong>het</strong> <strong>Performance</strong> & <strong>Learning</strong>-mo<strong>de</strong>l zijn succesfactoren on<strong>de</strong>rver<strong>de</strong>eld in vijf gebie<strong>de</strong>n: Primaire<br />
succesfactoren, Resultaten behalen, Werken met mensen, Gezon<strong>de</strong> beslissingen nemen en<br />
Functionele/technische vaardighe<strong>de</strong>n toepassen. Primaire succesfactoren zijn belangrijk voor<br />
ie<strong>de</strong>reen bij PPG, ongeacht hun functie, niveau of locatie. De overige clusters <strong>de</strong>finiëren een breed<br />
scala <strong>van</strong> uitmuntendheid. Sommige factoren kunnen <strong>van</strong> toepassing zijn op <strong>de</strong> functie en<br />
verantwoor<strong>de</strong>lijkhe<strong>de</strong>n <strong>van</strong> <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker, terwijl an<strong>de</strong>re mogelijk niet direct gekoppeld zijn, maar<br />
wel cruciaal kunnen wor<strong>de</strong>n op enig moment in <strong>de</strong> toekomst. Alle succesfactoren wor<strong>de</strong>n<br />
ge<strong>de</strong>finieerd door gedragsindicatoren, die enige voorbeel<strong>de</strong>n bie<strong>de</strong>n om te beschrijven hoe<br />
me<strong>de</strong>werkers kunnen toewerken naar uitmunten<strong>de</strong> prestaties. Definities zijn aan <strong>het</strong> ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>de</strong>ze<br />
handleiding te vin<strong>de</strong>n. Raadpleeg voor aanvullen<strong>de</strong> <strong>de</strong>tails <strong>de</strong> “Succesfactorgids” die beschikbaar is<br />
in <strong>het</strong> online ontwikkelingsplan.<br />
5
Ontwikkelingsplan<br />
Een ontwikkelingsplan creëert een dui<strong>de</strong>lijk richting voor persoonlijke opleiding op basis <strong>van</strong><br />
succesfactoren en/of functionele competenties.<br />
Het proces is afhankelijk <strong>van</strong> evaluatie door <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker en zijn of haar directe supervisor om <strong>de</strong><br />
succesfactoren of functionele competenties vast te stellen die <strong>het</strong> meest belangrijk zijn voor groei op <strong>de</strong><br />
korte termijn. Het beperken <strong>van</strong> <strong>de</strong> opleidingsfocus tot maximaal drie succesfactoren en twee<br />
technische vaardighe<strong>de</strong>n is belangrijk om vor<strong>de</strong>ringen te maken. Behalve focus, weerspiegelen<br />
succesvolle ontwikkelingsplannen <strong>het</strong> feit dat mensen op tal <strong>van</strong> manieren leren. De meeste<br />
leermomenten vin<strong>de</strong>n plaats wanneer mensen op actieve nieuwe dingen doen, gekoppeld aan<br />
coaching en feedback. Formele training fungeert als aanvulling op en zorgt voor een vliegen<strong>de</strong> start bij<br />
ontwikkeling, maar heeft niet <strong>de</strong> impact <strong>van</strong> leren in <strong>de</strong> praktijk en openhartige feedback ont<strong>van</strong>gen.<br />
Me<strong>de</strong>werkers kunnen beginnen door <strong>de</strong> lijst met succesfactoren door te nemen en er<br />
maximaal drie te kiezen voor ver<strong>de</strong>re ontwikkeling geduren<strong>de</strong> <strong>het</strong> jaar. De gekozen<br />
succesfactoren moeten nauw zijn gekoppeld aan <strong>de</strong> realisatie <strong>van</strong> <strong>de</strong> bedrijfsdoelstellingen<br />
<strong>van</strong> <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker en moeten sterke kanten waar<strong>van</strong> gebruik kan wor<strong>de</strong>n gemaakt of<br />
mogelijkhe<strong>de</strong>n voor verbetering voor <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker weerspiegelen. De volgen<strong>de</strong> richtlijnen<br />
kunnen wor<strong>de</strong>n gehanteerd: ten minste één succesfactor moet betrekking hebben op<br />
verbetering in <strong>de</strong> huidige functie <strong>van</strong> <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker<br />
één kan betrekking hebben op mogelijke toekomstige functies<br />
één moet functionele/technische vaardighe<strong>de</strong>n weerspiegelen.<br />
Bij <strong>het</strong> opstellen <strong>van</strong> een ontwikkelingsplan moeten me<strong>de</strong>werkers er rekening mee hou<strong>de</strong>n dat <strong>de</strong><br />
meeste ontwikkeling plaatsvindt op <strong>de</strong> werkplek, niet uitsluitend in cursussen.<br />
Voorbeeld <strong>van</strong> een ontwikkelingsplan:<br />
Titel: PLP-ontwikkelingsplan voor 2013<br />
Titel doelstelling: An<strong>de</strong>ren ontwikkelen Succesfactor<br />
Trainingsitem: 7 gewoonten <strong>van</strong> uiterst effectieve managers Voltooiingsdatum:<br />
31-12-2013<br />
Actiestap: Gids samenstellen over <strong>het</strong> afhan<strong>de</strong>len <strong>van</strong> klachten <strong>van</strong><br />
klanten op basis <strong>van</strong> veel gestel<strong>de</strong> vragen en <strong>de</strong>ze bespreken met<br />
collega’s. Collega’s Jane en John trainen aan <strong>de</strong> hand <strong>van</strong> <strong>de</strong><br />
handleiding in <strong>het</strong> afhan<strong>de</strong>len <strong>van</strong> klachten <strong>van</strong> klanten.<br />
Voltooiingsdatum:<br />
31-08-2013<br />
Titel doelstelling: Sterke werkrelaties opbouwen Succesfactor<br />
Actiestap: Wekelijkse teambijeenkomsten plannen en lei<strong>de</strong>n. Gasten<br />
uitnodigen om te praten over bepaal<strong>de</strong> on<strong>de</strong>rwerpen om updates te<br />
verstrekken over kwesties die belangrijk zijn voor <strong>het</strong> team en <strong>het</strong><br />
netwerk <strong>van</strong> contacten <strong>van</strong> <strong>het</strong> team uit te brei<strong>de</strong>n.<br />
Voltooiingsdatum:<br />
31-08-2013<br />
6
Employee Career Profile (ECP)<br />
Het ge<strong>de</strong>elte Employee Career Profile biedt me<strong>de</strong>werkers <strong>de</strong> mogelijkheid om hun gewenste<br />
loopbaanrichting aan te geven en discussiepunten aan te reiken aan <strong>de</strong> directe supervisor <strong>van</strong> <strong>de</strong><br />
me<strong>de</strong>werker.<br />
Het is belangrijk om <strong>de</strong> tijd te nemen om <strong>het</strong> Employee Career Profile zorgvuldig in te vullen. De<br />
ingevoer<strong>de</strong> informatie wordt gebruikt om kandidaten voor mogelijke carrièremogelijkhe<strong>de</strong>n te<br />
i<strong>de</strong>ntificeren. Het is daarom belangrijk dat <strong>het</strong> regelmatig wordt bijgewerkt en belangrijke informatie<br />
bevat over uw werkervaring, opleiding en loopbaanvoorkeuren.<br />
Het eerste ge<strong>de</strong>elte bevat vragen over loopbaanrichting en mobiliteit. Als uw interesses en mobiliteit<br />
veran<strong>de</strong>ren, werkt u <strong>de</strong> informatie bij zodat <strong>de</strong>ze actueel blijft. De rest <strong>van</strong> dit ge<strong>de</strong>elte bevat<br />
informatie over PPG-ervaring, an<strong>de</strong>re werkervaring, opleiding, ont<strong>van</strong>gen prijzen, vaardighe<strong>de</strong>n,<br />
certificeringen en interesses. Het wordt geadviseerd om uw Employee Career Profile elke drie<br />
maan<strong>de</strong>n te evalueren en zo nodig bij te werken.<br />
PLP-taken<br />
PLP-taken wor<strong>de</strong>n aan me<strong>de</strong>werkers toegewezen aan <strong>het</strong> begin <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar, halverwege <strong>het</strong> jaar en<br />
aan <strong>het</strong> ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar. De PLP-taken zijn te vin<strong>de</strong>n in <strong>het</strong> ge<strong>de</strong>elte Taken <strong>van</strong> <strong>de</strong> startpagina <strong>van</strong><br />
<strong>het</strong> PPG People Development Center. Taken kondigen <strong>het</strong> begin en ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> elke fase aan. De<br />
werkstroom <strong>van</strong> <strong>de</strong> taak is bedoeld om <strong>de</strong> manager en functionele manager(s) <strong>van</strong> <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker<br />
er<strong>van</strong> op <strong>de</strong> hoogte te stellen dat <strong>het</strong> PLP <strong>van</strong> <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker gereed is voor evaluatie.<br />
Me<strong>de</strong>werkers kunnen zo nodig algemene opmerkingen toevoegen aan <strong>de</strong> taken die aan <strong>het</strong> begin<br />
<strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar, halverwege <strong>het</strong> jaar en aan <strong>het</strong> ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar zijn toegewezen. Opmerkingen<br />
kunnen extra prestaties omvatten die niet in <strong>de</strong> doelstellingen <strong>van</strong> <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werkers wor<strong>de</strong>n<br />
weergegeven. Managers en functionele managers kunnen algemene opmerkingen invoeren in <strong>de</strong><br />
taak halverwege <strong>het</strong> jaar.<br />
De volgen<strong>de</strong> tijdsbestekken gel<strong>de</strong>n voor <strong>de</strong> taken:<br />
Taak aan <strong>het</strong> begin <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar: December tot en met maart<br />
Taak halverwege <strong>het</strong> jaar: Mei tot en met september<br />
Taak aan <strong>het</strong> ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar: December tot en met februari.<br />
7
Evaluatie <strong>van</strong> <strong>de</strong> PLP-processtroom<br />
Fase Begin jaar<br />
Fase Halverwege jaar<br />
8
Fase Ein<strong>de</strong> jaar<br />
9
De rol <strong>van</strong> <strong>de</strong> coach<br />
De rol <strong>van</strong> <strong>de</strong> coach of <strong>de</strong> directe supervisor <strong>van</strong> <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker kan als volgt wor<strong>de</strong>n samengevat:<br />
Communiceren over <strong>de</strong> toekomstvisie <strong>van</strong> <strong>de</strong> SBU/functie op langere termijn en <strong>de</strong> doelstellingen<br />
voor <strong>het</strong> huidige jaar waaraan moet wor<strong>de</strong>n voldaan om <strong>de</strong>ze visie te kunnen realiseren.<br />
Aangeven in hoeverre <strong>de</strong> doelstellingen voor <strong>het</strong> huidige jaar <strong>van</strong> <strong>het</strong> individu zijn afgestemd<br />
op <strong>het</strong> bovenstaan<strong>de</strong>. Coaches kunnen prioriteiten communiceren en verdui<strong>de</strong>lijken zodat<br />
individuen begrijpen hoe hun doelstellingen en prestaties bijdragen aan "<strong>het</strong> grote plaatje".<br />
Organisatorische obstakels verwij<strong>de</strong>ren op <strong>de</strong> weg naar succes.<br />
Individuen helpen te leren hoe zij <strong>de</strong> "juiste" dingen kunnen doen op <strong>de</strong> juiste wijze.<br />
Feedback geven aan <strong>het</strong> individu over <strong>de</strong> vooruitgang met betrekking tot <strong>het</strong> realiseren <strong>van</strong><br />
doelen en performance geduren<strong>de</strong> <strong>het</strong> hele jaar, niet alleen halverwege <strong>het</strong> jaar en aan <strong>het</strong><br />
ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar.<br />
De loopbaanvoorkeuren bespreken met <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker en advies geven over <strong>het</strong> bereiken<br />
<strong>van</strong> loopbaandoelen<br />
Het <strong>Performance</strong> & <strong>Learning</strong>-proces is een manier voor elke me<strong>de</strong>werker om open te staan voor<br />
continue opleiding als pad naar superieure prestaties en resultaten.<br />
Prestatie-evaluatie aan <strong>het</strong> ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar (YEP)<br />
Bij <strong>de</strong> prestatie-evaluatie aan <strong>het</strong> ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong><br />
jaar wor<strong>de</strong>n 3 prestatiegebie<strong>de</strong>n beoor<strong>de</strong>eld en<br />
wordt een algeheel prestatieniveau<br />
(waar<strong>de</strong>ring) toegekend op basis <strong>van</strong> <strong>de</strong><br />
analyse <strong>van</strong> <strong>de</strong>ze drie gebie<strong>de</strong>n:<br />
1. Resultaten die zijn geleverd met<br />
betrekking tot belangrijke functie-/PLPdoelstellingen<br />
2. De gedragingen die zijn vertoond bij <strong>het</strong><br />
leveren <strong>van</strong> resultaten (succesfactoren)<br />
3. Resultaten die zijn geleverd bij<br />
uitvoering <strong>van</strong><br />
functieverantwoor<strong>de</strong>lijkhe<strong>de</strong>n<br />
De <strong>de</strong>finitieve evaluatiegegevens wor<strong>de</strong>n<br />
gebruikt bij:<br />
Prestatiebeheer<br />
◦ I<strong>de</strong>ntificatie <strong>van</strong> sterke punten en<br />
prestaties waarop kan wor<strong>de</strong>n<br />
voortgebouwd<br />
◦ I<strong>de</strong>ntificatie <strong>van</strong> mogelijkhe<strong>de</strong>n ter<br />
verbetering<br />
Compensatie en an<strong>de</strong>re beloningen<br />
◦ Evaluatie on<strong>de</strong>rsteunt<br />
beloningsbeslissingen<br />
Interne werving.<br />
10
Klik <strong>van</strong>af <strong>het</strong> PPG Todaywerkstation<br />
op Tools/Resources<br />
• Employee Career Profile<br />
(ECP)<br />
• My <strong>Learning</strong> Connection<br />
• <strong>Performance</strong> & <strong>Learning</strong><br />
<strong>Plan</strong><br />
• Uitein<strong>de</strong>lijk<br />
ein<strong>de</strong>jaarsbeoor<strong>de</strong>ling (mei<br />
2013)<br />
<strong>Performance</strong> & <strong>Learning</strong> <strong>Plan</strong><br />
Snelstartgids
Doelen<br />
Volg <strong>de</strong>ze stappen om doelen te<br />
gaan invoeren:<br />
1. Klik op PLP.<br />
2. Selecteer Doelen.<br />
3. Klik op <strong>de</strong> knop Maken.<br />
12
4. Voer een korte titel voor uw<br />
doel in.<br />
5. Voer omschrijving in.<br />
6. Wijzig zo nodig <strong>de</strong> begin- en<br />
einddatum. (Standaard wordt<br />
voor <strong>de</strong> begindatum <strong>de</strong> huidige<br />
datum gebruikt. Voor <strong>de</strong><br />
einddatum wordt standaard <strong>de</strong><br />
laatste dag <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar<br />
gebruikt.)<br />
7. Het opstellen <strong>van</strong> doelen is<br />
standaard zichtbaar voor direct<br />
rapporteren<strong>de</strong>n. Als u niet wilt<br />
dat <strong>het</strong> doel zichtbaar is voor<br />
direct rapporteren<strong>de</strong>n, klikt u op<br />
<strong>het</strong> selectievakje om <strong>het</strong> vinkje<br />
te verwij<strong>de</strong>ren.<br />
8. Klik op Verzen<strong>de</strong>n als u<br />
gereed bent met <strong>het</strong> opstellen<br />
<strong>van</strong> uw doel.<br />
OPMERKING: Als u een<br />
manager bent, ziet u een knop<br />
Volgen<strong>de</strong> in plaats <strong>van</strong><br />
Verzen<strong>de</strong>n. Klik op Volgen<strong>de</strong>.<br />
13
Doelen voor <strong>het</strong> team opstellen:<br />
perspectief <strong>van</strong> manager<br />
Als <strong>het</strong> doel voor uzelf is, klikt u<br />
op Verzen<strong>de</strong>n. U bent gereed<br />
met <strong>het</strong> opstellen <strong>van</strong> <strong>het</strong> doel.<br />
Als <strong>het</strong> doel specifiek is<br />
opgesteld voor toewijzing aan<br />
le<strong>de</strong>n <strong>van</strong> uw team of voor u en<br />
uw team, klikt u op Mijn team.<br />
Op <strong>het</strong> volgen<strong>de</strong> scherm wor<strong>de</strong>n<br />
zowel direct als indirect<br />
rapporteren<strong>de</strong>n aangegeven.<br />
Selecteer voor welke<br />
me<strong>de</strong>werkers <strong>het</strong> toegewezen<br />
doel is bedoeld. Als u <strong>het</strong>zelf<strong>de</strong><br />
doel heeft, klikt u ook op uw<br />
naam.<br />
Klik op Verzen<strong>de</strong>n als u gereed<br />
bent.<br />
14
Koppeling <strong>van</strong> doelen:<br />
perspectief <strong>van</strong> manager<br />
Als u een doel voor uzelf hebt<br />
dat u wilt koppelen aan uw direct<br />
en/of indirect rapporteren<strong>de</strong>n,<br />
gaat u naar <strong>het</strong> scherm Doelen.<br />
Klik op <strong>het</strong> pictogram Kopiëren.<br />
Wijzig zo nodig <strong>de</strong> titel en/of <strong>de</strong><br />
omschrijving <strong>van</strong> <strong>het</strong> doel.<br />
Klik op Volgen<strong>de</strong>.<br />
15
Selecteer uit <strong>de</strong> lijst met direct<br />
en indirect rapporteren<strong>de</strong>n<br />
<strong>de</strong> me<strong>de</strong>werkers waaraan <strong>het</strong><br />
doel wordt toegewezen.<br />
Klik op Verzen<strong>de</strong>n als u gereed<br />
bent.<br />
Doel afdrukken<br />
U kunt een lijst met uw doelen<br />
afdrukken door op <strong>het</strong> PDFpictogram<br />
te klikken.<br />
16
Als <strong>het</strong> document een PDFbestand<br />
is, kunt u <strong>het</strong> per e-mail<br />
verzen<strong>de</strong>n.<br />
Klik op Bestand en Koppelen<br />
aan e-mail.<br />
Doel <strong>van</strong> manager bekijken<br />
Klik op <strong>de</strong> tab Managers Doelen<br />
om <strong>de</strong> doelen te bekijken die uw<br />
manager heeft ge<strong>de</strong>eld.<br />
Klik op <strong>de</strong> titel <strong>van</strong> <strong>het</strong> doel om<br />
<strong>de</strong>tails <strong>van</strong> dit doel te bekijken.<br />
17
Doelen <strong>van</strong> uw team inzien<br />
Als u directe me<strong>de</strong>werkers<br />
heeft, ziet u ook een tab Team<br />
Doelen.<br />
Klik op <strong>de</strong> tab Team Doelen en<br />
een lijst met uw directe<br />
me<strong>de</strong>werkers verschijnt.<br />
Klik op <strong>het</strong> “pijltje” on<strong>de</strong>r opties<br />
om <strong>de</strong> volledige lijst met doelen<br />
<strong>van</strong> uw me<strong>de</strong>werker te zien.<br />
Vooruitgang doelen bijwerken<br />
Ga naar <strong>de</strong> kop PLP en klik op<br />
Doelen.<br />
18
Klik op <strong>het</strong> doel dat u wilt<br />
bijwerken.<br />
Voer een waar<strong>de</strong> in om <strong>de</strong><br />
voortgang te wijzigen.<br />
Klik op <strong>het</strong> bijbehoren<strong>de</strong><br />
"+"-pictogram om bijlagen of<br />
opmerkingen toe te voegen.<br />
19
Opmerkingsvakken kunnen tot<br />
10.000 tekens bevatten.<br />
Klik op Opslaan als u gereed<br />
bent.<br />
Gids voortgangsbalk<br />
De voortgangsbalk wordt<br />
bijgewerkt met <strong>het</strong> verstrijken<br />
<strong>van</strong> <strong>de</strong> tijd en <strong>het</strong> bijwerken <strong>van</strong><br />
uw voortgang.<br />
Hier volgt een gids voor <strong>de</strong><br />
statuslabels voor <strong>de</strong> voortgang.<br />
Doelen wijzigen<br />
U kunt <strong>de</strong> titel <strong>van</strong> <strong>het</strong> doel of <strong>de</strong><br />
omschrijving <strong>van</strong> <strong>het</strong> doel<br />
wijzigen door op <strong>het</strong><br />
bewerkingspictogram rechts <strong>van</strong><br />
<strong>de</strong> voortgangsbalk te klikken.<br />
20
Breng wijzigingen aan.<br />
Klik op "Wijzigingen verzen<strong>de</strong>n"<br />
als u gereed bent.<br />
De wijzigingen zijn dan zichtbaar<br />
voor <strong>de</strong> manager.<br />
Een ontwikkelings-plan maken<br />
1. Ga naar PLP en klik op<br />
Ontwikkelplannen.<br />
21
2. Klik op Maken.<br />
22
3. Voer <strong>de</strong> titel <strong>van</strong> uw<br />
ontwikkelingsplan in, te<br />
beginnen met <strong>het</strong> jaar <strong>van</strong> <strong>het</strong><br />
plan. Bijvoorbeeld: "2013 PLP<br />
Ontwikkelingsplan".<br />
4. Voer een korte beschrijving<br />
<strong>van</strong> uw plan in.<br />
Er is een koppeling naar<br />
<strong>de</strong> succesfactorgids beschikbaar<br />
in <strong>de</strong> instructies.<br />
23
5. Klik op Doelstelling<br />
toevoegen.<br />
6. Typ een succesfactor in <strong>het</strong><br />
veld Titel <strong>van</strong> doelstelling.<br />
Bijvoorbeeld: "Opbouw <strong>van</strong><br />
sterke werkrelaties".<br />
(Dit is een vereiste stap.) Als u<br />
aan een specifieke<br />
functionele/technische<br />
vaardigheid werkt, voert u <strong>de</strong><br />
vaardigheid in.<br />
Opmerking: Een<br />
ontwikkelingsplan kan meer<strong>de</strong>re<br />
doelen hebben die verschillen<strong>de</strong><br />
succesfactoren omvatten.<br />
24
7. Vervolgens moet u een<br />
actiestap toevoegen.<br />
A1. Laten we een actiestap<br />
gaan selecteren. Klik op <strong>het</strong><br />
pictogram Actie.<br />
A2. Selecteer in <strong>de</strong><br />
vervolgkeuzelijst <strong>het</strong> type actie<br />
dat u gaat uitvoeren.<br />
A3. Voer een omschrijving <strong>van</strong><br />
<strong>de</strong> actie in.<br />
A4. Voer een einddatum in.<br />
A5. Klik vervolgens op <strong>de</strong> knop<br />
Verzen<strong>de</strong>n...<br />
25
Laten we teruggaan en een<br />
leerdoelstelling selecteren in<br />
plaats <strong>van</strong> een actiestap. Een<br />
<strong>van</strong> <strong>de</strong> voor<strong>de</strong>len <strong>van</strong> <strong>het</strong><br />
nieuwe systeem is dat <strong>het</strong> is<br />
geïntegreerd met <strong>de</strong> online<br />
opleidingscatalogus.<br />
B1. Klik op <strong>het</strong> pictogram<br />
Training toevoegen.<br />
B2. Voer trefwoor<strong>de</strong>n in <strong>het</strong><br />
zoekvak voor titel of beschrijving<br />
in.<br />
Er wordt een lijst met<br />
beschikbare matches in <strong>de</strong><br />
online opleidingscatalogus<br />
weergegeven.<br />
26
B3. Klik op <strong>het</strong> pictogram "+" om<br />
toe te voegen.<br />
De leerdoelstelling wordt nu<br />
weergegeven.<br />
B4. Klik op Verzen<strong>de</strong>n.<br />
27
Het nieuw gemaakte<br />
ontwikkelingsplan wordt nu<br />
weergegeven.<br />
Gebruik zo nodig <strong>de</strong> opties voor<br />
bewerken, kopiëren en<br />
annuleren.<br />
U kunt een kopie <strong>van</strong> uw<br />
ontwikkelingsplan afdrukken<br />
door op <strong>het</strong> PDF-pictogram te<br />
klikken.<br />
De PDF kan ook per<br />
e-mail wor<strong>de</strong>n verzon<strong>de</strong>n.<br />
Klik op Bestand en Koppelen<br />
aan e-mail.<br />
28
Vooruitgang <strong>van</strong> ontwikkelingsplan<br />
bijwerken<br />
Ga naar PLP en klik op<br />
Ontwikkelplannen.<br />
Klik op <strong>de</strong> titel <strong>van</strong> <strong>het</strong><br />
ontwikkelingsplan.<br />
29
Voer <strong>de</strong> vooruitgang in als<br />
percentage voor elke actiestap<br />
of leerdoelstelling.<br />
Voer zo nodig opmerkingen in<br />
door op <strong>het</strong> pictogram "+"<br />
te klikken. (Opmerking: in <strong>het</strong><br />
opmerkingenvak kunnen<br />
maximaal 5000 tekens wor<strong>de</strong>n<br />
ingevoerd.)<br />
Klik op Verzen<strong>de</strong>n.<br />
Opmerking: Wanneer <strong>de</strong><br />
vooruitgang 100% is, veran<strong>de</strong>rt<br />
<strong>de</strong> status in Voltooid. Als alle<br />
actiestappen/leerdoelstellingen<br />
voltooid zijn, kan <strong>het</strong><br />
ontwikkelingsplan niet langer<br />
wor<strong>de</strong>n gewijzigd.<br />
Employee Career Profile<br />
De sectie Loopbaanvoorkeuren<br />
en <strong>het</strong> Employee Career Profile<br />
zijn gecombineerd.<br />
Ga naar <strong>de</strong> kop PLP en klik op<br />
Employee Career Profile.<br />
30
Klik op een sectiekop om <strong>de</strong><br />
inhoud uit te brei<strong>de</strong>n of te<br />
wijzigen.<br />
U kunt een kopie <strong>van</strong> uw<br />
Employee Career Profile<br />
afdrukken door op <strong>het</strong> PDFpictogram<br />
in <strong>de</strong><br />
rechterbovenhoek te klikken.<br />
De PDF kan op <strong>de</strong>zelf<strong>de</strong> manier<br />
per e-mail wor<strong>de</strong>n verzon<strong>de</strong>n als<br />
beschreven voor doelen en<br />
ontwikkelingsplannen.<br />
U kunt een bijlage toevoegen<br />
door naar <strong>de</strong> on<strong>de</strong>rkant <strong>van</strong> <strong>het</strong><br />
scherm Employee Career Profile<br />
te scrollen.<br />
Klik op Bijlagen om een bestand<br />
te uploa<strong>de</strong>n.<br />
31
Klik in <strong>het</strong> pop-upvenster op<br />
Bla<strong>de</strong>ren om te zoeken naar uw<br />
bestand.<br />
Klik op Uploa<strong>de</strong>n om <strong>het</strong> toe te<br />
voegen aan uw loopbaanprofiel.<br />
Het geüploa<strong>de</strong> bestand wordt nu<br />
weergegeven on<strong>de</strong>r Bijlagen.<br />
PLP-cyclus: Taak aan <strong>het</strong> begin<br />
<strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar<br />
De taak wordt zichtbaar in <strong>de</strong><br />
sectie Taken <strong>van</strong> <strong>de</strong> startpagina<br />
<strong>van</strong> <strong>het</strong> Development Center.<br />
32
Instructies wor<strong>de</strong>n boven aan<br />
<strong>het</strong> scherm weergegeven.<br />
Voer, voordat u <strong>de</strong> taak<br />
verzendt, uw doelen,<br />
ontwikkelings-plan en ECPupdates<br />
voor <strong>het</strong> jaar in via <strong>de</strong><br />
startpagina <strong>van</strong> Development<br />
Center.<br />
Klik op PLP Review of <strong>de</strong> knop<br />
Continue om naar <strong>het</strong> volgen<strong>de</strong><br />
scherm te gaan.<br />
33
Uw doelen wor<strong>de</strong>n<br />
weergegeven.<br />
Schuif naar bene<strong>de</strong>n en klik op<br />
Verzen<strong>de</strong>n.<br />
Als <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker <strong>de</strong> taak<br />
verzendt, ont<strong>van</strong>gt <strong>de</strong> manager<br />
(en <strong>de</strong> functionele manager)<br />
bericht dat <strong>de</strong>ze gereed is voor<br />
beoor<strong>de</strong>ling.<br />
34
Nadat <strong>de</strong> taak is verzon<strong>de</strong>n,<br />
verdwijnt <strong>de</strong>ze uit <strong>de</strong> takenlijst.<br />
Als u toegang wilt krijgen tot<br />
voltooi<strong>de</strong> of vervallen taken, klikt<br />
u op <strong>de</strong> balk Taken.<br />
Er wordt een lijst met voltooi<strong>de</strong>/<br />
vervallen taken weergegeven.<br />
PLP-cyclus: Taak halverwege<br />
<strong>het</strong> jaar<br />
De perio<strong>de</strong> voor <strong>de</strong> taak<br />
halverwege <strong>het</strong> jaar omvat mei<br />
tot en met augustus.<br />
Instructies wor<strong>de</strong>n boven aan<br />
<strong>het</strong> scherm weergegeven.<br />
Werk, voordat u <strong>de</strong> taak<br />
verzendt, uw doelen,<br />
ontwikkelingsplan en ECP bij via<br />
<strong>de</strong> startpagina <strong>van</strong> <strong>het</strong><br />
Development Center.<br />
Klik op PLP Review of <strong>de</strong> knop<br />
Continue om naar <strong>het</strong> volgen<strong>de</strong><br />
scherm te gaan.<br />
35
Uw doelen en vooruitgang<br />
wor<strong>de</strong>n weergegeven.<br />
Schuif omlaag door <strong>de</strong> pagina<br />
en klik op Opslaan en Doorgaan<br />
36
Me<strong>de</strong>werkers kunnen algemene<br />
opmerkingen maken over hun<br />
vooruitgang bij <strong>de</strong> taak<br />
halverwege <strong>het</strong> jaar.<br />
Als <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker <strong>de</strong> taak<br />
verzendt, ont<strong>van</strong>gt <strong>de</strong> manager<br />
(en <strong>de</strong> functionele manager(s))<br />
bericht dat <strong>de</strong>ze gereed is voor<br />
beoor<strong>de</strong>ling.<br />
Managers en functionele<br />
managers kunnen tevens<br />
algemene opmerkingen<br />
invoeren nadat <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker<br />
<strong>de</strong> taak heeft verzon<strong>de</strong>n.<br />
Opmerking: Opmerkingen <strong>van</strong><br />
me<strong>de</strong>werkers kunnen niet langer<br />
wor<strong>de</strong>n gewijzigd in <strong>de</strong> taak<br />
nadat op Submit is geklikt. Als<br />
wijzigingen nodig zijn, kan <strong>de</strong><br />
manager op een knop voor<br />
opnieuw openen klikken binnen<br />
<strong>de</strong> taak.<br />
37
PLP-cyclus: Taak aan <strong>het</strong> ein<strong>de</strong><br />
<strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar<br />
De perio<strong>de</strong> voor <strong>de</strong> taak aan <strong>het</strong><br />
ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar omvat<br />
<strong>de</strong>cember tot en met februari.<br />
Instructies wor<strong>de</strong>n boven aan<br />
<strong>het</strong> scherm weergegeven.<br />
Werk, voordat u <strong>de</strong> taak<br />
verzendt, uw doelen,<br />
ontwikkelingsplan en ECP bij via<br />
<strong>de</strong> startpagina <strong>van</strong> <strong>het</strong><br />
Development Center.<br />
Klik op PLP Review of <strong>de</strong> knop<br />
Doorgaan om naar <strong>het</strong> volgen<strong>de</strong><br />
scherm te gaan.<br />
38
Uw doelen en vooruitgang<br />
wor<strong>de</strong>n weergegeven.<br />
Scroll omlaag door <strong>de</strong> pagina en<br />
klik op Opslaan en Doorgaan.<br />
39
Me<strong>de</strong>werkers kunnen algemene<br />
opmerkingen maken over hun<br />
vooruitgang bij <strong>de</strong> taak aan <strong>het</strong><br />
ein<strong>de</strong> <strong>van</strong> <strong>het</strong> jaar.<br />
Ook wor<strong>de</strong>n opmerkingen <strong>van</strong><br />
me<strong>de</strong>werker en manager<br />
halverwege <strong>het</strong> jaar<br />
weergegeven.<br />
Als <strong>de</strong> me<strong>de</strong>werker <strong>de</strong> taak<br />
verzendt, ont<strong>van</strong>gt <strong>de</strong> manager<br />
(en <strong>de</strong> functionele manager)<br />
bericht dat <strong>de</strong>ze gereed is voor<br />
beoor<strong>de</strong>ling.<br />
Herinnering: Opmerkingen <strong>van</strong><br />
me<strong>de</strong>werkers kunnen niet langer<br />
wor<strong>de</strong>n gewijzigd in <strong>de</strong> taak<br />
nadat op Submit is geklikt. Als<br />
wijzigingen nodig zijn, kan <strong>de</strong><br />
manager op een knop voor<br />
opnieuw openen klikken binnen<br />
<strong>de</strong> taak.<br />
Opmerking: Managers en<br />
functionele managers voeren<br />
opmerkingen aan <strong>het</strong> ein<strong>de</strong> <strong>van</strong><br />
<strong>het</strong> jaar in bij <strong>de</strong> jaarlijkse<br />
performance-evaluatie (YEP).<br />
40
De taak kan wor<strong>de</strong>n afgedrukt<br />
en fungeert als officieel<br />
Ein<strong>de</strong>jaars PLP-document, met<br />
doelen en opmerkingen.<br />
Ontwikkelingsplannen en ECP<br />
wor<strong>de</strong>n afgedrukt als aparte<br />
documenten.<br />
Toegang tot uw Jaarlijkse<br />
Prestatie Evaluatie (2012 en<br />
eer<strong>de</strong>r)<br />
Als uw leidinggeven<strong>de</strong> uw<br />
evaluatie heeft vrijgegeven, kunt<br />
u <strong>de</strong> YEP bekijken door te<br />
klikken op “Uw document<br />
weergeven”.<br />
De evaluatie geeft <strong>het</strong> volgen<strong>de</strong><br />
weer:<br />
Prestatieniveau (rating)<br />
Opmerkingen <strong>van</strong> uw<br />
directe leidinggeven<strong>de</strong> en<br />
functionele manager<br />
(indien <strong>van</strong> toepassing)<br />
Om <strong>het</strong> document te printen, klik<br />
op <strong>de</strong> Print button.<br />
41
Affiliaties managers en<br />
functionele manager<br />
U kunt <strong>de</strong> affiliatie met uw<br />
huidige manager bekijken door<br />
naar uw Employee Career<br />
Profile te gaan. Uw manager*<br />
wordt on<strong>de</strong>r uw foto<br />
weergegeven.<br />
Functionele managers wor<strong>de</strong>n<br />
niet weergegeven in <strong>het</strong><br />
systeem. Voor <strong>de</strong> initiële cyclus<br />
<strong>van</strong> 2013 wor<strong>de</strong>n gegevens over<br />
functionele managers geüpload<br />
<strong>van</strong>uit <strong>het</strong> huidige PLP-systeem.<br />
*Als u <strong>de</strong> informatie over uw<br />
manager wilt bijwerken, neemt u<br />
contact op met uw lokale HRvertegenwoordiger.<br />
42
Een foto uploa<strong>de</strong>n<br />
Zoals aangegeven in <strong>de</strong> vorige<br />
dia's, kunnen foto's <strong>van</strong><br />
me<strong>de</strong>werkers wor<strong>de</strong>n geüpload<br />
in <strong>het</strong> systeem. Het wordt<br />
aanbevolen om een foto met<br />
hoge resolutie te gebruiken.<br />
Volg <strong>de</strong>ze stappen om een foto<br />
te la<strong>de</strong>n:<br />
1. Klik op Mijn account.<br />
43
2. Klik op Foto uploa<strong>de</strong>n.<br />
3. Klik op Browse om te zoeken<br />
naar uw fotobestand.<br />
4. Klik, nadat u uw fotobestand<br />
hebt geselecteerd, op Uploa<strong>de</strong>n.<br />
U kunt <strong>de</strong> foto zo nodig<br />
bijsnij<strong>de</strong>n of <strong>het</strong> formaat er<strong>van</strong><br />
wijzigen.<br />
44
5. Klik op Opslaan als u gereed<br />
bent.<br />
6. Klik op <strong>het</strong> volgen<strong>de</strong> scherm<br />
op Opslaan om <strong>de</strong> foto toe te<br />
passen op uw profiel.<br />
45
Definities <strong>van</strong> succesfactoren<br />
Primaire succesfactoren<br />
Resultaatgerichtheid: focus verplaatsen <strong>van</strong> analyse naar actie; doorzettingsvermogen tonen bij <strong>het</strong> overwinnen <strong>van</strong> obstakels;<br />
onmid<strong>de</strong>llijk actie on<strong>de</strong>rnemen om problemen op te lossen; zorgen voor opvolging.<br />
Aanjagen <strong>van</strong> veran<strong>de</strong>ringen: met urgentie han<strong>de</strong>len met <strong>het</strong> oog op continue verbetering; <strong>de</strong> ontwikkeling <strong>van</strong> baanbreken<strong>de</strong><br />
oplossingen bevor<strong>de</strong>ren; innovaties accepteren en promoten die tot betere resultaten lei<strong>de</strong>n.<br />
An<strong>de</strong>ren ontwikkelen: mensen uitdagen<strong>de</strong> opdrachten verstrekken zodat zij hun capaciteiten kunnen ontwikkelen; tijdige<br />
coaching, instructies en feedback bie<strong>de</strong>n; een omgeving creëren waarin fouten wor<strong>de</strong>n gezien als leermomenten.<br />
Stimuleren <strong>van</strong> teamwerk: een krachtig gevoel <strong>van</strong> een gemeenschappelijk doel ontwikkelen; an<strong>de</strong>ren bevoegdhe<strong>de</strong>n verlenen;<br />
lei<strong>de</strong>n en bouwen aan gemeenschappelijke doelen; een op topprestaties gerichte werkomgeving creëren waarin mensen samen<br />
<strong>de</strong> schou<strong>de</strong>rs eron<strong>de</strong>r zetten om <strong>de</strong> klus te klaren.<br />
Opbouwen <strong>van</strong> vertrouwen en respect: een reputatie <strong>van</strong> eerlijkheid, openheid, rechtvaardigheid en betrouwbaarheid<br />
opbouwen en in stand hou<strong>de</strong>n; doen wat je zegt te zullen doen; je standpunt over moeilijke kwesties dui<strong>de</strong>lijk maken; alleen<br />
beloven wat je kunt waarmaken.<br />
Inzicht in markt- en klantperspectief: PPG bekijken <strong>van</strong>uit <strong>het</strong> oogpunt <strong>van</strong> <strong>de</strong> klant; naadloze relaties met <strong>de</strong> klant opbouwen;<br />
interne en externe klantbehoeften voorop stellen bij <strong>het</strong> nemen <strong>van</strong> beslissingen en <strong>het</strong> uitvoeren <strong>van</strong> acties; ver<strong>de</strong>r <strong>de</strong>nken dan<br />
<strong>de</strong> huidige klantenkring; <strong>de</strong> marktkrachten begrijpen die <strong>van</strong> invloed zijn op PPG, klanten, potentiële klanten en concurrenten.<br />
Resultaten behalen<br />
Han<strong>de</strong>len met <strong>de</strong> langere termijn in <strong>het</strong> achterhoofd: <strong>van</strong>daag acties on<strong>de</strong>rnemen om een krachtig fundament voor toekomst<br />
succes op te bouwen; kansen die zich voordoen i<strong>de</strong>ntificeren en grijpen; <strong>de</strong> doelstellingen <strong>van</strong> PPG op <strong>de</strong> lange termijn in <strong>het</strong><br />
achterhoofd hou<strong>de</strong>n bij <strong>het</strong> aanpakken <strong>van</strong> kwesties en problemen op <strong>de</strong> korte termijn.<br />
Verantwoor<strong>de</strong>lijkheid nemen: acties initiëren zon<strong>de</strong>r aanwijzingen nodig te hebben; han<strong>de</strong>len zoals een bedrijfseigenaar zou<br />
doen; preventieve actie on<strong>de</strong>rnemen om verwachte problemen te voorkomen.<br />
Hulpbronnen mobiliseren: <strong>de</strong> personen i<strong>de</strong>ntificeren en inzetten die nodig zijn om resultaten te boeken; weten waar informatie<br />
en hulpbronnen te vin<strong>de</strong>n zijn.<br />
<strong>Plan</strong>nen en organiseren: dui<strong>de</strong>lijke actieplannen ontwikkelen waarin <strong>de</strong> <strong>de</strong>tails aan bod komen die moeten wor<strong>de</strong>n afgehan<strong>de</strong>ld<br />
om doelstellingen te kunnen realiseren; hulpbronnen en acties <strong>de</strong>finiëren om doelstellingen te realiseren binnen beperkingen;<br />
prioriteiten stellen.
Gezon<strong>de</strong> beslissingen nemen<br />
Voortdurend leren: je eigen professionele ontwikkeling in <strong>de</strong> hand nemen; leermomenten <strong>van</strong> eer<strong>de</strong>re opdrachten toepassen;<br />
om feedback over <strong>de</strong> prestaties vragen.<br />
Blijkgeven <strong>van</strong> openheid en flexibiliteit: op actieve wijze verschillen<strong>de</strong> perspectieven on<strong>de</strong>rzoeken; i<strong>de</strong>eën en perspectieven<br />
aanmoedigen die verschillen <strong>van</strong> <strong>de</strong> eigen; eigen houdingen en gedragingen aanpassen om effectief te kunnen samenwerken<br />
met verschillen<strong>de</strong> personen en situaties; <strong>de</strong> tijd nemen om naar an<strong>de</strong>ren te luisteren.<br />
Complexiteit on<strong>de</strong>r controle hou<strong>de</strong>n: kwesties verdui<strong>de</strong>lijken in complexe of ondui<strong>de</strong>lijke situaties; concurreren<strong>de</strong> prioriteiten of<br />
doelstellingen in evenwicht brengen; op effectieve wijze managen in een matrixorganisatie; tijdige beslissingen nemen met<br />
beschikbare fieten in ondui<strong>de</strong>lijke situaties; inconsistente gegevens in overeenstemming brengen.<br />
Situaties beoor<strong>de</strong>len: informatie verzamelen die nodig is om goe<strong>de</strong> en tijdige beslissingen te nemen; snel waarschijnlijke<br />
oorzaken of problemen i<strong>de</strong>ntificeren.<br />
Problemen oplossen: op kritische wijze opties evalueren; <strong>de</strong> on<strong>de</strong>rliggen<strong>de</strong> oorzaken <strong>van</strong> problemen i<strong>de</strong>ntificeren; op<br />
systematische wijze alternatieven ontwikkelen; tijdige beslissingen nemen; diepgraven<strong>de</strong> analyses gebruiken om aanbevelingen<br />
te ontwikkelen.<br />
Oog hebben voor <strong>de</strong>tail: ervoor zorgen dat met alle belangrijke <strong>de</strong>tails <strong>van</strong> een situatie rekening wordt gehou<strong>de</strong>n; systemen om<br />
zaken op or<strong>de</strong> te hou<strong>de</strong>n ontwikkelen en volgen.<br />
Werken met mensen<br />
Krachtige werkrelaties opbouwen: positieve relaties met an<strong>de</strong>ren ontwikkelen en in stand hou<strong>de</strong>n; relaties met an<strong>de</strong>ren<br />
opbouwen op basis <strong>van</strong> een diepgaand inzicht in hun behoeften en punten <strong>van</strong> zorg; netwerken opzetten.<br />
Communiceren en informatie uitwisselen: informatie <strong>de</strong>len die mensen nodig hebben om beslissingen te nemen of problemen<br />
te vermij<strong>de</strong>n; mensen op <strong>de</strong> hoogte hou<strong>de</strong>n <strong>van</strong> kwestie die mogelijk op hen <strong>van</strong> invloed zijn.<br />
Conflicten oplossen: onenighe<strong>de</strong>n die <strong>de</strong> prestaties on<strong>de</strong>rmijnen naar boven brengen en op constructieve wijze aanpakken;<br />
mensen aanmoedigen om moeilijke kwesties te bespreken; verschillen tussen personen oplossen door mid<strong>de</strong>l <strong>van</strong><br />
overtuigingskracht, diplomatie en logica.<br />
Beslissingen en acties beïnvloe<strong>de</strong>n: on<strong>de</strong>rsteuning opbouwen voor aanbevelingen en beslissingen; een gemeenschappelijke<br />
basis en we<strong>de</strong>rzijdse voor<strong>de</strong>len vin<strong>de</strong>n om tot overeenstemming en betrokkenheid te komen; blijkgeven <strong>van</strong> enthousiasme en<br />
passie voor doelstellingen.<br />
47
Definities <strong>van</strong> prestatieniveau (waar<strong>de</strong>ring)<br />
Schaal met 5 niveaus Schaal met 10 punten<br />
Geldt voor niet-IC/MAP- Geldt voor niet-IC/MAPme<strong>de</strong>werkers<br />
in <strong>de</strong> volgen<strong>de</strong> me<strong>de</strong>werkers in <strong>de</strong> regio Asia<br />
regio’s: EMEA, Latijns-<br />
Pacific en<br />
Amerika en VS-Canada Wereldwij<strong>de</strong> IC/MAPme<strong>de</strong>werkers<br />
Uitzon<strong>de</strong>rlijk 9-10 : Uitzon<strong>de</strong>rlijke prestaties Dit is een waar<strong>de</strong>ring die slechts zeer zel<strong>de</strong>n zal wor<strong>de</strong>n toegekend. De<br />
prestaties overtreffen op consistente wijze <strong>de</strong> verwachtingen en lei<strong>de</strong>n tot<br />
belangrijke resultaten met hoge waar<strong>de</strong> voor <strong>het</strong> bedrijf/<strong>de</strong> organisatie dankzij<br />
uitmunten<strong>de</strong> planning, uitvoering en creativiteit. Dit zijn uitzon<strong>de</strong>rlijke individuen<br />
die op grote schaal erkenning krijgen voor hun bijdragen en uitsteken<strong>de</strong> werk.<br />
Uitblinker 7-8 : Prestaties blinken uit Dit is een waar<strong>de</strong>ring die slechts zel<strong>de</strong>n zal wor<strong>de</strong>n toegekend. De meeste<br />
prestaties leveren resultaten op die <strong>de</strong> verwachtingen overtreffen.<br />
Doelstellingen wor<strong>de</strong>n gerealiseerd op een wijze waarbij aanzienlijke<br />
toegevoeg<strong>de</strong> waar<strong>de</strong> wordt gebo<strong>de</strong>n aan bedrijf/organisatie. Deze individuen<br />
dragen aanzienlijk meer bij dan normaliter wordt verwacht en wor<strong>de</strong>n<br />
beschouwd als mensen die opmerkelijke bijdragen hebben geleverd aan <strong>de</strong><br />
organisatie.<br />
Succesvol 5-6 : Succesvol prestaties Prestaties zijn gewoonlijk bekwaam en effectief en overtreffen soms <strong>de</strong><br />
verwachtingen. Zij geven op consistente wijze blijk <strong>van</strong> initiatief, vindingrijkheid<br />
en gezond verstand bij <strong>het</strong> realiseren <strong>van</strong> doelstellingen. Werknemer levert een<br />
soli<strong>de</strong>, betrouwbare en nuttige bijdrage aan <strong>de</strong> organisatie.<br />
Marginaal 4 : Marginale prestaties De prestaties voldoen marginaal aan <strong>de</strong> verwachtingen, maar liggen er af en<br />
toe on<strong>de</strong>r. Deze individuen dragen bij op een niveau dat meer toezicht en<br />
begeleiding vereist dan nodig zou moeten zijn. Er moet een actieplan voor<br />
verbetering <strong>van</strong> <strong>de</strong> prestaties wor<strong>de</strong>n opgesteld.<br />
Onbevredigend 1-3 : Onbevredigen<strong>de</strong><br />
prestaties<br />
De prestaties liggen vaak of constant bene<strong>de</strong>n <strong>de</strong> verwachtingen. Zon<strong>de</strong>r<br />
aanzienlijke verbetering wordt overplaatsing of ontslag geadviseerd. Er is<br />
directe correctieve actie vereist.<br />
48
Verklaren<strong>de</strong> woor<strong>de</strong>nlijst<br />
Ontwikkelingsplan: Focus <strong>van</strong> uw ontwikkeling geduren<strong>de</strong> <strong>het</strong> komen<strong>de</strong> jaar op basis <strong>van</strong> succesfactoren, vastgelegd in <strong>het</strong> PLP.<br />
PLP: Afkorting voor <strong>Performance</strong> & <strong>Learning</strong> <strong>Plan</strong>.<br />
RFB: Afkorting voor Afgeron<strong>de</strong> feedback.<br />
SMART: Richtlijnen voor <strong>het</strong> schrijven <strong>van</strong> doelstellingen: Specifiek, Meetbaar, Afgesproken, Realistisch en Tijdsgebon<strong>de</strong>n.<br />
Succesfactor: Vaardigheid, kennis of gedrag dat essentieel is op succesvol te zijn bij PPG<br />
YEP: Afkorting voor jaarlijkse prestatie-evaluatie<br />
49