30.12.2014 Views

Skatīt šeit.

Skatīt šeit.

Skatīt šeit.

SHOW MORE
SHOW LESS

Create successful ePaper yourself

Turn your PDF publications into a flip-book with our unique Google optimized e-Paper software.

METODISKIE MATERIĀLI<br />

Mācību stunda<br />

ģeogrāfijā Izmantosim<br />

lietderīgi atkritumus!<br />

Stundas karte<br />

Ģeogrāfija, 10. klase<br />

Inese Dambe, Lizuma vidusskolas<br />

ģeogrāfijas skolotāja<br />

Stundas tēma<br />

Mērķis priekšmeta<br />

programmā, no<br />

Izmantosim lietderīgi atkritumus! (4 mācību stundas)<br />

Padziļināt skolēnu zināšanas un prasmes par attapīgu un racionālu resursu izmantošanu.<br />

kura atkarīgi stundas<br />

uzdevumi<br />

Stundas uzdevumi<br />

1. Izmantojot interneta resursus, skolēni noskaidro atkritumu veidus, otrreizējās<br />

pārstrādes iespējas, kā tie tiek uzglabāti.<br />

2. Skolēni grupās vienojas, no kādiem atkritumiem veidos instalācijas.<br />

3. Sadarbojoties grupā, zīmē instalāciju skices un veido instalācijas.<br />

4. Prezentē instalācijas, skaidro, kāda materiāla atkritumi tika izmantoti un kas attēlots<br />

instalācijās.<br />

Stundas tips<br />

Prasmju un iemaņu attīstīšana.<br />

Izmantotās<br />

metodes<br />

Stundas gaita<br />

Ilustratīvā, problēmu metode un IT izmantošana informācijas iegūšanai.<br />

1. Ievaddaļa:<br />

skolēni uzzina par stundas mērķi un uzdevumiem,<br />

uzdodot skolēniem jautājumus, noskaidro jēdzienu „ilgtspējīga attīstība”.<br />

1. Pamatdaļa:<br />

■ skolēni darba lapās (pielikums Nr. 1)veic uzdevumus, izmantojot interneta resursus<br />

(www.priede.bf.lu.lv, www.vidm.gov.lv, www.zalajosta.lv u. c.);<br />

■ noskaidro atkritumu veidus, un katrs skolēns pastāsta par kādu no atkritumu<br />

uzglabāšanas veidiem vai otrreizēju pārstrādi;<br />

■ skolēni sadalās grupās un vienojas, kādus atkritumus izmantos instalāciju veidošanai;<br />

■ zīmē instalāciju skices;<br />

■ katrai grupai izdalu praktiskās nodarbības skolēna darba lapas (pielikums Nr. 2);<br />

■ sekoju skolēnu darbam un atbildu uz jautājumiem;<br />

■ pārbaudu darba vietas un palīdzu iekārtot izstādi;<br />

■ uzslavēju skolēnus par aktīvu un radošu darba gaisotni.<br />

Noslēguma daļa:<br />

■ darba grupas prezentē instalācijas;<br />

■ prezentācijas vērtē skolotājs un klasesbiedri (pielikums Nr. 3);<br />

■ izstādi vērtē skolasbiedri un vecāki.<br />

60

Hooray! Your file is uploaded and ready to be published.

Saved successfully!

Ooh no, something went wrong!